Novinky / Tlačové správy

SAS Slovakia, s. r. o.
Lazaretská 12
811 08 Bratislava 1
Tel: 02 / 5778 0910 - 1
Fax: 02 / 5778 0999
www.sas.com/slovakia

Press Release

Verzia pre tlač Verzia pre tlač

Novinky

 

SAS má najlepší softvér pre marketérov 

Analytici Forresteru a Gartneru ocenili riešenie SAS Customer Intelligence, ktoré pomáha optimalizovať marketingové kampane, zvyšovať predaj a zákaznícku spokojnosť. 

Bratislava, Slovensko  (14 Feb. 2012)  – Analytická agentúra Forrester vo svojej novej štúdii vyhodnotila spoločnosť SAS ako lídra na trhu softvéru pre riadenie marketingových kampaní a krížového predaja. Riešenie SAS Customer Intelligence podľa analytikov preukázalo rozsiahle možnosti optimalizácie, riadenia interakcií so zákazníkmi a krížového predaja.

Vlaňajšia akvizícia firmy Assetlink, renomovaného dodávateľa riešení pre riadenie marketingových zdrojov (MRM – Market Resource Management), umožnila pridať do balíka SAS Customer Intelligence nové funkcie. „SASu sa podarilo do balíku pre riadenie vzťahov so zákazníkmi rýchlo integrovať funkcie, ktoré získal pri kúpe Assetlinku a tým rozšíril pokročilé možnosti optimalizácie, analýzy a dizajnu kampaní,“ napísal Forrester v záverečnej správe, ktorá porovnáva tucet dodávateľov analytického softvéru.

Softvér SASu pre marketérov získal ocenenie aj od Gartneru, ďalšej prestížnej analytickej agentúry zameranej na IT priemysel, ktorá ho pre rok 2012 zaradila medzi lídrov v magickom kvadrante dodávateľov riešení pre riadenie marketingových zdrojov. Magické kvadranty Gartneru rozdeľujú dodávateľov do štyroch kategórií – okrajových hráčov, vizionárov, vyzývateľov a lídrov. Analytici v hodnotení vyzdvihli výkonnosť softvéru SAS, aj rozsah jeho funkcionality.

Minulý rok zaradil Gartner spoločnosť SAS medzi lídrov aj v magických kvadrantoch pre CRM a kampaňový manažment a pre integrovaný manažment marketingu.

Riešenie SAS pre podporu marketingu využíva aj najväčší dánsky poskytovateľ káblovej televízie YouSee, ktorému pomáha zlepšovať výsledky pri krížovom predaji a prispôsobovať marketingové aktivity pre rôzne segmenty zákazníkov.

„Vďaka SASu dokážeme dáta o našich zákazníkoch využiť inteligentnejšie,“ uviedol marketingový riaditeľ YouSee Andres Sørensen. „Lepšie poznanie preferencií zákazníkov nám pomáha dosiahnuť vyššiu efektívnosť interakcií vo všetkých kanáloch, či už ide o web, call centrum alebo kamenné predajne,“ dodal.

Napríklad pracovníci call centra majú vďaka SASu v reálnom čase prístup k detailným informáciám o volajúcom, vďaka čomu môžu personalizovať konverzáciu a poradiť klientom produkty, ktoré najviac zodpovedajú ich preferenciám. „Takýto dialóg založený na faktoch je oveľa účinnejší, ako keď sa zamestnanec spolieha iba na svoje pocity a intuíciu,“ uzatvára Andres Sørensen.

O SAS-e

SAS je popredným poskytovateľom riešení v oblasti biznis analytiky a odborných služieb. SAS, ktorý má viac ako 13 000 zamestnancov vo viac ako 400 pobočkách v 56 štátoch sveta, využíva celosvetovo viac ako 55 000 organizácií pre zlepšenie svojej výkonnosti pomocou spracovania obrovských objemov údajov, čo vedie napr. k rýchlejším a presnejším strategickým podnikateľským rozhodnutiam, ziskovejším vzťahom so zákazníkmi a dodávateľmi a dodržiavaniu regulačných požiadaviek. Od roku 1976 dáva SAS svojím zákazníkom na celom svete THE POWER TO KNOW®. Na Slovensku má SAS svoje zastúpenie od roku 1995 a špecializuje sa hlavne na finančný sektor, telekomunikácie a utility. Medzi najvýznamnejších klientov SAS-u na Slovensku patrí napr.: VÚB, a.s.; UniCredit Bank Slovakia, a.s.; Slovenská Sporiteľňa, a.s, Prvá Stavebná Sporiteľňa, a.s., OTP Banka Slovensko, a.s., Allianz – Slovenská poisťovňa, a.s.; Union poisťovňa, a.s; Slovak Telekom, a.s.; SPP, a.s., U.S.Steel Košice, s.r.o. a iné. Viac informácií nájdete na www.sas.com/slovakia.

Späť na SAS Tlačové správy

Copyright © SAS Institute Inc. All Rights Reserved.

KONTAKT ZA SAS: