Novinky / Tlačové správy

SAS Slovakia, s. r. o.
Lazaretská 12
811 08 Bratislava 1
Tel: 02 / 5778 0910 - 1
Fax: 02 / 5778 0999
www.sas.com/slovakia

Press Release

Verzia pre tlač Verzia pre tlač

Novinky

 

Najlepší zamestnávateľ na svete je spoločnosť SAS

Softvérová a poradenská spoločnosť SAS porazila v globálnom hodnotení najlepších nadnárodných zamestnávateľov Google či Microsoft.

Bratislava, Slovensko  (19 Nov. 2012)  – Spoločnosť SAS, ktorá vyvíja softvér pre podporu manažérskeho rozhodovania a radí firmám ako využiť dáta v biznise, obsadila prvé miesto v hodnotení najlepších nadnárodných zamestnávateľov na svete, ktorý každoročne vyhodnocuje Great Place to Work Institute v spolupráci s magazínom Fortune. Celkové prvenstvo získal SAS nielen za to, že dáva ľuďom inšpiratívnu prácu a veľkorysé benefity, ale aj za podporu otvorenej komunikácie a rovnováhy pracovného a súkromného života.

„Toto ocenenie odzrkadľuje naše úsilie podporovať kreativitu a inovácie všade vo svete, kde pôsobíme," povedal prezident SAS-u Jim Goodnight. „Pre získanie prvenstva v tejto súťaži sú rozhodujúce názory zamestnancov. Znamená pre nás veľa, že si naši ľudia vážia firmu tak, ako si firma váži ich. Odzrkadľuje to tiež, ako si ceníme našich zákazníkov," dodal.

„Spoločnosti uvedené v druhom ročníku rebríčka najlepších nadnárodných zamestnávateľov vytvárajú pracovné prostredie, v ktorom prekvitajú dôvera, hrdosť a dobré vzťahy medzi kolegami," uviedla Susan Lucas-Conwellová, riaditeľka konzultačnej agentúry Great Place to Work, ktorá 25-miestny rebríček na základe zamestnaneckých prieskumov vo firmách zostavila. „Umiestnenie v tomto prestížnom zozname znamená, že daná firma chce zlepšovať životy zamestnancov a formovať, ako má vyzerať pracovné prostredie budúcnosti," dodala.

Pre nomináciu do 25-členného rebríčka sa musí spoločnosť objaviť aspoň v piatich národných rebríčkoch zo zoznamu Great Place to Work. Okrem toho potrebuje mať globálne minimálne päť tisíc zamestnancov, pričom aspoň 40 percent z nich má zamestnávať v krajinách mimo svojho sídla.

Spoločnosť SAS získala prvenstvo v národných hodnoteniach súťaže Great Place to Work v 15 zo 45 krajín, z ktorých sa celkové globálne poradie zostavovalo. Great Place to Work analyzuje každoročne dáta z prieskumov od 2,5 milióna zamestnancov z vyše 5,5 tisíc spoločností. Do súťaže sa tento rok zapojilo 5671 firiem, ktoré dohromady zamestnávajú 11 miliónov ľudí.

Na Slovensku má spoločnosť SAS pobočku od roku 1995 a v súčasnosti v nej pracuje takmer 40 ľudí.

O SAS-e

SAS je popredným poskytovateľom riešení v oblasti biznis analytiky a odborných služieb. SAS, ktorý má viac ako 13 000 zamestnancov vo viac ako 400 pobočkách v 56 štátoch sveta, využíva celosvetovo viac ako 60 000 organizácií pre zlepšenie svojej výkonnosti pomocou spracovania obrovských objemov údajov, čo vedie napr. k rýchlejším a presnejším strategickým podnikateľským rozhodnutiam, ziskovejším vzťahom so zákazníkmi a dodávateľmi a dodržiavaniu regulačných požiadaviek. Od roku 1976 dáva SAS svojím zákazníkom na celom svete THE POWER TO KNOW®. Na Slovensku má SAS svoje zastúpenie od roku 1995 a špecializuje sa hlavne na finančný sektor, telekomunikácie a utility. Medzi najvýznamnejších klientov SAS-u na Slovensku patrí napr.: VÚB, a.s.; UniCredit Bank Slovakia, a.s.; Slovenská Sporiteľňa, a.s.; Prvá Stavebná Sporiteľňa, a.s.; OTP Banka Slovensko, a.s.; Allianz – Slovenská poisťovňa, a.s.; Union poisťovňa, a.s; Slovak Telekom, a.s.; U.S.Steel Košice, s.r.o. a iné. Viac informácií nájdete na ;www.sas.com/slovakia.

Späť na SAS Tlačové správy

Copyright © SAS Institute Inc. All Rights Reserved.

KONTAKT ZA SAS: