Novinky / Tiskové zprávy

SAS Institute ČR, s.r.o.
Na Pankráci 1685/17-19,
140 21 Praha 4,
Tel. +420 261 176 310

Press Release

Verze pro tisk Verze pro tisk

Novinky

 

SAS Institute ČR nesouhlasí s postupem MPSV při výběru dodavatele řešení pro správu sociálních dávek

Praha, Česká republika  (25.  květen 2012)  –  Společnost SAS Institute ČR podala námitku proti krokům ministerstva práce a sociálních věcí (MPSV), které směřovaly k výběru dodavatele řešení pro správu sociálních dávek bez výběrového řízení. Tímto dodavatelem se podle informací z veřejně dostupných zdrojů měla stát společnost IBM. Dalším krokem, který bude ze strany SAS Institute ČR následovat, je podání návrhu na zahájení správního řízení Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže.

Systém, který řeší správu a kontrolu čerpání sociálních dávek, dokáže na českém trhu v podobném provedení nabídnout více dodavatelů. Vzhledem k finančnímu objemu celé zakázky neexistuje objektivní důvod pro upřednostnění jednoho dodavatele bez výběrového řízení. Zástupci společnosti SAS Institute ČR proto hodlají apelovat na zástupce MPSV, aby byl tento postup dostatečně vysvětlen, nebo aby bylo vypsáno standardní výběrové řízení, kde by měli všichni účastníci rovné podmínky.

SAS a všechny další názvy produktů a služeb SAS Institute Inc. jsou registrovanými ochrannými známkami SAS Institute Inc. v USA a dalších zemích.

O společnosti SAS

České zastoupení bylo založeno v roce 1999 a je součástí globální sítě SAS Institute, největší soukromě vlastněné softwarové společnosti na světě zaměřené na vývoj a integraci řešení v oblastech Business Analytics a Business Intelligence. Více jak 20 % globálního obratu SAS každoročně investuje do výzkumu a vývoje svých produktů. Výsledkem jsou moderní a inovativní řešení, která celosvětově pomáhají více než 50 000 zákazníků zlepšit výkon a vytvářet větší hodnotu díky realizaci lepších a rychlejších rozhodnutí. Od roku 1976 dává SAS svým zákazníkům na celém světě THE POWER TO KNOW®. The Power to Know® .

Zpět na SAS Tiskové zprávy

Copyright © SAS Institute Inc. All Rights Reserved.

PR kontakt za SAS: