SAS Slovakia Newsletter / tipy a triky

SAS Global Forum 2010

SAS Global Forum 2010 (SGF) sa tento rok konalo v polovici apríla v Seattli, USA. Prvítalo viac ako 3.000 účastníkov, medzi ktorými nechýbali aj účastníci zo Slovenska. Konferencia sa každý rok zameriava na predstavenie aktuálnych noviniek v produktoch a riešeniach a nebolo tomu inak ani teraz. Ak máte záujem nazrieť do prezentácií, inšpirovať sa a podučiť sa mnohým tipom a trikom :) - sú k dispozícii TU. Krátku ilustrovanú mozaiku z konferencie doplnenú o bezprostredné názory slovenských delegátov ponúkame nižsie. Už teraz Vás srdečne pozývame o rok zažiť opäť najväčšie stretnutie SAS používateľov na svete: 4.-7. apríla v Caesars Palace v Las Vegas.

 

Jim Goodnight: „Od minuloročného SAS Global Fora, sme priniesli 117 noviniek už známych produktov a 20 úplne nových nástrojov a riešení."

  

Chris Bailey, riaditeľ výyskumu a vývoja v SASe, predviedol demonštračnú ukážku ako kalkulácie rizík, ktoré kedysi trvali 18 hodín, sa dnes dajú zvládnuť za 3 minúty
...a ako sa ich výsledky zobrazujú na nedávno predstavenom iPad-e.

Lietajúca ryba: obchodníci s rybami zo známeho trhoviska v Seattli (Pike Place Market)
si hádzali lososov nad hlavami účastníkov otváracieho ceremoniálu konferencie.
Netradičné, ale mimoriadne zaujalo a pobavilo :-).

A čo vravia na konferenciu slovenskí delegáti?

„Nie nadarmo sa hovorí radšej raz vidieť ako sto krát počuť. O SGF 2010 to v mojom prípade platilo úplne dokonale. Mal som akú takú úvodnú predstavu z dostupných informácii, ale realita ďaleko presiahla očakávania. Podujatie bolo veľmi dobre organizované a oveľa veľkolepejšie, než som očakával. Toto obrovské fórum bolo na tri dni dejiskom, kde sa koncentrovali informácie zo všetkých možných aj nemožných oblastí využitia SAS produktov s možnosťou si ich priamo vyskúšať a rozprávať sa o nich s ich tvorcami a používateľmi. Bol to pre mňa veľký zážitok a neoceniteľná skúsenosť,“ hovorí Dušan Bartoš, IT Manager, Organization & IT Department, z UniCredit Bank Slovakia.

„Pravdupovediac som ani netušil, čo presne mám očakávať od SGF 2010. Bol som veľmi príjemne prekvapený hlavne po organizačnej stránke, všetko klapalo na výbornú. Zo SGF sa za tie roky stala konferencia obrovských rozmerov s množstvom rôznorodých streamov, kde si každý môže nájsť to, čo ho zaujíma a baví. Navyše, sa ku každej téme našiel milý a ochotný človek, ktorý Vám produkt nie len predviedol, ochotne podrobne opísal, ale aj zodpovedal všetky prípadne otázky," dodáva Martin Handlovič, vedúci oddelenia Výkazníctvo kvality aktív, zo Všeobecnej úverovej banky.