Novinky / Tlačové správy

SAS Slovakia, s. r. o.
Lazaretská 12
811 08 Bratislava 1
Tel: 02 / 5778 0910 - 1
Fax: 02 / 5778 0999
www.sas.com/slovakia

Press Release

Verzia pre tlač Verzia pre tlač

Novinky

 

Analytická agentúra Forrester porovnávala šesť dodávateľov softvéru pre analýzu zákazníckych dát.

Víťazom sa stala spoločnosť SAS.

Bratislava, Slovensko  (07 Dec. 2012)  – Najlepšie softvérové riešenie pre analýzu zákazníckych dát má podľa analytikov Forrester Research softvérová a poradenská spoločnosť SAS. Jej produkty získali najvyššie hodnotenie vo viacerých kategóriách, napríklad vo funkcionalite aj v aplikácii zákazníckych analýz. Najvyššiu možnú známku dostal SAS v kategórii, ktorá hodnotí schopnosti dodávateľa napomôcť pri získavaní a udržaní klientov.

Analytici v štúdii konštatujú, že SAS má v analytickej komunite silné korene a veľkú tradíciu: „V oblasti analýzy dát je priekopníkom, navyše sa firme podarilo túto oblasť rozšíriť.“ Nástroje SAS-u podľa nich zodpovedajú potrebám marketérov, ktorí hľadajú využiteľnosť, rýchlosť a nové pohľady na zákazníkov.

„Prinášame kontinuálne nové vylepšenia v našich osvedčených analytických nástrojoch (napríklad SAS Enterprise Miner), rovnako ako aj  inovácie  pre automatizáciu a optimalizáciu riadenia marketingových kampaní a procesov. SAS je svetovým inovátorom aj v oblastiach , ktoré v súčasnosti hýbu celým svetom ako High performance analytics, Visual analytics alebo Real Time Decisioning či Text Mining.   Neimplementujeme iba softvér, ale pomáhame klientom riešiť ich biznis problémy," dodáva Eva Slobodová, biznis konzultantka pre Customer Intelligence zo SAS Slovakia.

Riešenia pre analýzu zákazníckych dát umožňujú firmám optimalizovať rozhodnutia, ktoré sa týkajú klientov a zlepšiť s nimi vzťahy. Analytický softvér pomáha lepšie cieliť direct marketingové kampane a získavať nových klientov, zlepšovať krížový predaj či znižovať odchodovosť zákazníkov.

„Konkurencia je dnes tvrdá v každom odvetví. O úspechu rozhoduje fakt, či firma dokáže klienta, potenciálneho alebo existujúceho, osloviť v správnom čase relevantnou ponukou. Základom tohto úspechu je porozumieť  jeho potrebám a očakávaniam, čo je pri veľkom množstve klientov bez analýzy zákazníckych dát nemožné,“ vysvetľuje E. Slobodová.

Príkladom je Tatra banka, ktorá v roku 2009 vstúpila do sveta sofistikovaného analytického CRM prostredníctvom komplexného riešenia pre banky od spoločnosti SAS pre oblasť riadenia portfólia, cross-sellingu, retencie a segmentácie.

„V spojení s úplne novým klientskym datamartom sme získali poznanie, ktoré sme doteraz nemali. Hĺbka pohľadu do vnútra dát už nie je limitovaná a navyše nadobudla novú ostrosť videnia, ktorú by som prirovnal k prechodu z analógového signálu na digitálne Full HD, len v bankovom svete," zhodnotil Marian Babic, vedúci oddelenia kampaňového predaja Tatra banky.

O SAS-e

SAS je popredným poskytovateľom riešení v oblasti biznis analytiky a odborných služieb. SAS, ktorý má viac ako 13 000 zamestnancov vo viac ako 400 pobočkách v 56 štátoch sveta, využíva celosvetovo viac ako 60 000 organizácií pre zlepšenie svojej výkonnosti pomocou spracovania obrovských objemov údajov, čo vedie napr. k rýchlejším a presnejším strategickým podnikateľským rozhodnutiam, ziskovejším vzťahom so zákazníkmi a dodávateľmi a dodržiavaniu regulačných požiadaviek. Od roku 1976 dáva SAS svojím zákazníkom na celom svete THE POWER TO KNOW®. Na Slovensku má SAS svoje zastúpenie od roku 1995 a špecializuje sa hlavne na finančný sektor, telekomunikácie a utility. Medzi najvýznamnejších klientov SAS-u na Slovensku patrí napr.: VÚB, a.s.; UniCredit Bank Slovakia, a.s.; Slovenská Sporiteľňa, a.s.; Prvá Stavebná Sporiteľňa, a.s.; OTP Banka Slovensko, a.s.; Allianz – Slovenská poisťovňa, a.s.; Union poisťovňa, a.s; Slovak Telekom, a.s.; U.S.Steel Košice, s.r.o. a iné. Viac informácií nájdete na ;www.sas.com/slovakia.

Späť na SAS Tlačové správy

Copyright © SAS Institute Inc. All Rights Reserved.

KONTAKT ZA SAS: