Social media is geen hype. De verwachting is dat het social media gebruik de komende jaren toeneemt. De uitdaging ligt in het ontwikkelen van een social media strategie, het meten van de effectiviteit en collega's de waarde te laten inzien van social media. Bedrijven zoeken naar manieren om de mogelijkheden van social media volledig te benutten. 

In december 2010 voerden SAS Nederland, Accenture en Platform Innovatie in Marketing (PIM) een onderzoek uit naar het zakelijk gebruik van social media binnen organisaties. Dit onderzoek werd voorafgegaan door een internationaal onderzoek van SAS door Harvard Business Review Analytic Services naar de impact van social media en het gebruik van social media analyses.

Uit beide onderzoeken blijkt dat de inzet van social media in een zakelijke context een volgende fase ingaat. Organisaties zijn nu nog volop aan het experimenteren. Daarbij staat het volgen en luisteren van gesprekken centraal. Door de informatie volledig en integraal te benutten, verkrijgen bedrijven nieuwe inzichten die bijdragen aan de bedrijfsstrategie en aan innovatie. Van klets naar impact.

Download white paper