Služby a podpora / Technická podpora

SAS Technická podpora

SAS Slovakia s.r.o. má sídlo v Bratislave a ponúka úplný sortiment služieb a komplexnú technickú podporu zákazníkom na Slovensku. V rámci konzultačných služieb ponúkame odborné konzultácie, návrhy systémovej architektúry, vedenie projektov a realizáciu projektov s riešeniami a technológiami SAS. Spolupráca s našimi konzultantami sa spravidla stáva trvalou neformálnou spoluprácou s odborníkmi, ktorých poznáte a ktorým aj dôverujete.

Súčasťou licencie všetkých produktov SAS je technická podpora.

Technická linka hotline spoločnosti SAS ponúka individuálnu podporu pri špecifických technických otázkach adresovaným spoločnosti SAS. Jej súčasťou je konkrétna podpora kvalifikovaných technických konzultantov pri vypracovávaní riešení. Technické otázky sa analyzujú a ich priorita sa určuje v priamom rozhovore s technickým konzultantom.

O technickú podporu môžete požiadať v pracovných dňoch od 9:00 do 17:00 telefonicky na bezplatnej telefonickej linke 0800 611 727, alebo na adrese support@svk.sas.com.

Aby oddelenie konzultačnej podpory mohlo spracovať vašu otázku obratom, prosíme vás, aby ste si pripravili tieto údaje:

  • údaje o sebe ako zákazníkovi (firma, názov, číslo licencie, [sídlo])
  • operačný systém, verzia SAS®
  • čo najpresnejší opis vašej otázky

Vyhľadávanie

Databázu najčastejších otázok a odpovedí o SAS softvéri môžete nájsť na stránkach technickej podpory (po anglicky) support.sas.com:

  • Problémy a ich riešenia
  • Funkcie produktov a užitočné tipy
  • Chyby v dokumentácii a ich opravy
  • Otázky kompatibility medzi rôznymi verziami SAS produktov

               

Užitočné stránky

SAS Intelligence Platform
Dokumentácia k administrácií celého SAS prostredia – SAS Intelligence Platform. Napríklad: SAS 9.3 Management Console: Guide to Users and Permissions.

Výborný blog od Chrisa Hemedingera, hlavne pre uživateľov SAS Enterprise Guide
The SAS Dummy – A SAS blog for the rest of us.

Alebo niečo pre pre štatistikov, npr. k SAS/IML
The DO Loop - Statistical programming in SAS with an emphasis on SAS/IML programs

Online dokumentácia
Vždy najaktuálnejšia dokumentácia k SASu je online.

Ukážky pre Technical Support konzultantov
Tieto ukážky pokrývajú širkú oblasť SAS produktov a technológií a sú napísané konzultantmi priamo zo SAS Technical Support. Navštívte stránku Technical Support a vyhľadajte si ukážku, ktorá pomôže odštartovať Váš nasledujúci SAS programovací projekt.

Ukážky uverejnené v SAS Dokumentácii
Ak hľadáte príklad kódu z obľubenej SAS knihy, môžte ho nájsť — zoradené podľa názvu knihy — na stránke SAS Online Samples.

Technické tipy
Naši SAS konzultanti a dlhodobí používatelia softvéru SAS ponúkajú tipy založené na ich skúsenostiach. Učte sa z odbornosti a skúseností iných.

Podujatia pre užívateľov SASu

Určite poznáte každoročné slovenské SAS Forum, ale poznáte aj SAS Global Forum? Každoročná konfernecia vydáva "ročenku" (Proceedings) v digitálenj podobe, kde môžete nájsť príspevky, od úvodov do problematiky, cez "beyond basics" až po "lessons learnt".