Referencie /

SAS Slovakia, s. r. o.
Lazaretská 12
811 08 Bratislava 1
Tel: 02 / 5778 0910 - 1
Fax: 02 / 5778 0999
www.sas.com/slovakia

Referencie

Verzia pre tlačVerzia pre tlač

Referencie

 

Generali riadi svoje riziká so spoločnosťou SAS

Skupina Generali požiadala SAS o pomoc pri zmene stratégie v oblasti spravovania aktív. Projekt dosiahol úspech vďaka riešeniu SAS® Risk Management

Nevyhnutnosť čeliť vývoju finančných trhov a zvlášť všeobecnému poklesu úrokových sadzieb je výzvou, ktorú skupina Generali musela riešiť na začiatku 21. storočia. Tretia európska poisťovacia skupina, ktorá spravuje okolo 250 miliárd aktív, tak musela znovu od základu premyslieť svoju stratégiu a orientovať sa na riskantnejšie medzinárodné investovanie. Aby dokázala riadiť riziká optimálnym spôsobom, Generali sa rozhodla pre riešenie SAS®Risk Management.

„Preskúmali sme ponuky existujúce na trhu a SAS nám ponúkla najlepšiu platformu. Hľadali sme globálne riešenie, ktoré by pokrylo všetky možné situácie pri riadení rizík na medzinárodnej úrovni. Jedine SAS dokonale pochopila a odpovedala na naše potreby“ uviedol Paolo Pirona, riaditeľ odboru informácií Generali Asset Management. 

SAS®Risk Management umožňuje ihneď získať základné informácie potrebné na prijatie rozhodnutia: výpočet rizikových faktorov, aktualizácia údajov v reálnom čase alebo aj výpočet návratnosti investícií, to všetko sú súčasti mnohých funkčných riešení tejto platformy. „Na stále neistejšom trhu je veľkým kapitálom, ak získate rýchle odpovede“ poznamenal Paolo Pirona. „Krátke lehoty umožňujú rýchlu reakciu. Bez tejto platformy by sme určite prišli o milióny eur“. 

Výhoda pre Generali

Prítomnosť SAS vo všetkých kútoch sveta dovoľuje zásah aj pri tom najmenšom probléme. „Pre nás je spolupráca s dodávateľom, ktorý sa vyzná v našej práci, úplnou nevyhnutnosťou. Tímy SAS sa špecializujú v riadení rizík a dobre rozumejú našim potrebám“, podčiarkol Paolo Pirona.

Copyright © SAS Institute Inc. All Rights Reserved.

Generali

Biznis úloha:

Úspešne čeliť  vývoju finančných trhov a zvlášť všeobecnému poklesu úrokových sadzieb

Riešenie:
SAS®Risk Management 

Pre nás je spolupráca s dodávateľom, ktorý sa vyzná v našej práci, úplnou nevyhnutnosťou.

Paolo Pirona

Riaditeľ odboru informácií Generali Asset Management

Čítajte viac: