SAS Slovakia Newsletter / SAS Global Forum 2011 - pohľad späť

Pohľad späť na SAS Global Forum 2011

Začiatkom apríla sa konalo v Las Vegas celosvetové stretnutie používateľov SASu. Aké dojmy si odniesli dvaja účastníci zo Slovenska? A aké prezentácie tam odzneli?

SAS Global Forum sa konalo tento rok už po 36. krát a opäť dokázalo, že konferencia má svoje jedinečné miesto na mape konferencií. Predstavujú sa na nej vždy horúce novinky priamo zo SASovskej kuchyne Research&Development a nielen technickí konzultanti si prídu na svoje, ale čím ďalej, tým viac sa program tvorí aj pre biznis používateľov. Ak Vás zaujíma, aké prednášky tam odzneli, tak kliknite sem.

Už teraz sa môžte tešiť na budúci ročník, ktorý bude 22.-25. apríla 2012 v Orlande, v komplexe Disneylandu.

„Od SAS Global Forum som očakával veľkoleposť po každej stránke. Toto moje očakávanie bolo prekonané. Možnosti ako stráviť čas na tomto evente sú stovky a bol naozaj problém vybrať si. Či už išlo o networkingové aktivity, prednášky/prezentácie alebo samotné praktické ukážky produktov SASu a iných partnerov SGF. Experti z celého sveta z rôznych odvetví tvorili vynikajúce hľadisko a svojimi otázkami, skúsenosťami a postrehmi dopĺňali každú prezentáciu, alebo panelovú diskusiu. Zároveň bolo veľmi zaujímavé zistenie, že celá akcia je organizovaná dobrovoľníkmi. Bola to pre mňa obrovská skúsenosť a veľmi rád a by som sa zúčastnil na podobnej akcii znovu."

Matej Hodek, študent (víťaz súťaže o najlepšiu študentskú prácu s použitím softvéru SAS)

„Veľkosťou konferencie som nebola prekvapená, nakoľko v roku 2002 som sa zúčastnila SAS konferencie SeUGI 21 vo Viedni, avšak priestory hotela Cesar Palace boli tak obrovské, že niekedy som sa nestíhala premiestniť z jednej prednášky na ďalšiu.  Democentrum bolo veľké a konali sa tam pekné prezentácie, ktoré sa bohužiaľ kryli s prednáškami - čiže veľa zaujímavých vecí a tak málo času J Zaujímavosťou pre mňa bolo, že organizačný tím tvorili zväčša starší skúsení ľudia a že pri obede si ku každému stolu sadol niekto poverený organizačným výborom a snažil sa s účastníkmi konferencie rozprúdiť debatu. Bola tu prítomná aj nadácia na podporu chudobných detí z Las Vegas, na ktoré mohli účastníci finančne prispieť a tiež nechať nepotrebné bloky a perá z konferencie, ktoré deti potom môžu využiť v škole, čo sa mi zdá ako dobrá myšlienka. Som veľmi vďačná, že ste mi umožnili sa zúčastniť, bol to pre mňa nezabudnuteľný zážitok."

Iveta Stankovičová, pedagóg (diplomová vedúca víťaza súťaže o najlepšiu študentskú prácu s použitím softvéru SAS)