SAS Slovakia Newsletter / Školenia

Máme za sebou ďalšie školenia pre študentov

ŠkoleniaVo februári aj v marci sa u nás v SAS-e opäť školilo. Dokonca sme odštartovali nové dvojdenné školenie pre študentov - Programovanie v SAS-e.

Prvé školenie bolo na tému SAS Enterprise Miner. Konalo sa v piatok 22.2.2013 a zavítalo naň 13 študentov zo 6 rôznych fakúlt. Školila naša konzultantka - Romana Odrášková.

V marci sme novému školeniu Programovanie v SAS-e venovali dva piatky – 8. a 22.3.2013.
Cieľom školenia bolo priblížiť študentom programovanie v SAS-e tak, aby po absolvovaní školenia vedeli pripravovať dátové podklady (SAS datasety) pre dalšie spracovanie, napríklad v nástroji SAS Enterprise Miner.

Na toto školenie sa prišlo vzdelávať 12 študentov zo 4 rôznych fakúlt. Školiteľom bol SAS konzultant Ladislav Pok, ktorý počas zimného semestra na Univerzite Komenského viedol nový predmet Programovanie v SAS-e.

„Programovanie ani informatika nie je predmetom môjho štúdia, no určite mi školenie rozšírilo vedomosti a dúfam, že ich budem môcť v budúcnosti zúžitkovať. Softvér ma zaujal, myslela som si, že práca s ním (aspoň tu na školení) bude náročnejšia." účastníčka školenia

Obe školenia boli obohatené aj o mini súťažné aktivity, pri ktorých mohli študenti získať rôzne ceny. Každý si zo školenia odniesol certifikát o úspečnom absolvovaní školenia. Veríme, že absolvovanie takýchto školení bude mimoriadne pozitívne vnímané budúcimi zamestnávateľmi v životopisoch študentov. Držíme palce!

Viac informácií o školeniach pre pedagógov i študentov nájdete na našej Academic stránke.