SAS Academic Newsletter /

Navštívili sme FHI a FEM

Robiť osobné kroky ku študentom a zdôrazňovať im tak praktickú využiteľnosť biznis analytiky – aj toto je jeden z cieľov programu Academic. Preto sme sa vybrali na Fakultu hospodárskej informatiky Ekonomickej univerzity v Bratislave a Fakultu ekonomiky a manažmentu Slovenskej Poľnohospodárskej univerzity v Nitre.

Vo štvrtok 13. októbra sme prijali pozvanie pani Viery Labudovej z Katedry štatistiky FHI EU, ktorá vedie cvičenia z hĺbkovej analýzy údajov. Študentom prednášal náš kolega Richard Kraus, ktorý je sám absolventom tejto fakulty a vďaka svojim praktickým skúsenostiam vedel študentom ponúknuť  nový pohľad na štatistiku i analytiku.

V utorok 12. decembra sme vycestovali do Nitry na FEM SPU, kde naša kolegyňa Eva Slobodová hovorila o biznis analytike v praxi pre piatakov na predmete pani Ivety Košovskej.
Ďalšiu tému „Datamining v biznis analytike" potom predstavila piatakom na cvičení predmetu pani Renáty Prokeinovej.

Zo všetkých prednášok prišla spätná väzba veľmi pozitívna, čo nás utvrdilo v tom, že má zmysel nachádzať si čas na priamu komunikáciu so študentmi prostredníctvom rôznych prednášok, besied či seminárov.

Aj vy máte záujem o SAS prednášku?

Napíšte nám a my urobíme všetko preto, aby sme navštívili aj Vašich študentov. Ak máte záujem, môžeme pre Vás pripraviť seminár aj u nás v SAS-e v školiacej miestnosti. Podrobnosti dohodneme e-mailom alebo telefonicky.

Foto

Viac fotiek a komentárov z návštevy Academicu na fakultách si môžete pozrieť na: www.facebook.com/SASslovakia.