Zobraziť ako webovú stránku

SAS Slovakia Newsletter SAS
Október 2010 SAS Slovakia  |  Pripísať sa  |  Odhlásiť sa
Milé čitateľky a milí čitatelia,

skončilo sa obdobie vinobraní, jarmokov, hodov a pomaly sa začnú otvárať pivničky, vínne cesty. Odborníci na víno, ale aj laici ako ja, sa už určite tešia na blížiaci sa november, kedy to všetko vypukne. 21. november je už tradične sviatkom mladého vína Beaujolais, no ako som zistila, nielen jeho:-). A keď sme už pri sviatočných dňoch - vedeli ste, že aj štatistika má svoj deň? OSN ho vyhlásila tento rok po prvýkrát, a tak sme si 20. októbra  pripomenuli jej dôležitosť. Myslím, že všetkým nám je úplne jasné, že bez nej to jednoducho nejde. Nedávno som sa dočítala, že austrálska odroda hrozna Shiraz stráca v závere pestovateľskej sezóny až 20% obsahu vody, čím klesá jej váha a zárobky vinárov. Žeby aj tu vedela pomôcť štatistika?

Katarína Šušaníková
Marketing Manager


Novinky z tlače
Unicorn Systems sa stal partnerom SASu »
Obe spoločnosti sa svojim portfóliom služieb a produktov vedia doplniť, z tejto synergie budú ťažiť najmä zákazníci vo finančnom sektore a utilitách. 
SAS potvrdil vedúcu pozíciu v riadení rizík »
Obhájil tak vedúce miesto v rebríčku analytickej firmy Chartis Research, ktorá vyhodnocuje najlepšie softvérové riešenia pre riadenie úverového rizika. Analytici Chartis Research zostavujú rebríček od roku 2005 a SAS mu kraľuje už štvrtý rok za sebou.
Úspechy našich zákazníkov
Poznanie budúcnosti pre správanie sa v súčasnosti »
Snam Rete Gas Taliansko zlepšuje presnosť svojich predikcií dopytu pomocou SASu až na úroveň odberného miesta. Hlavný taliansky hráč v oblasti prepravy a distribúcie plynu, prešiel kvôli deregulácii trhu významnými strategickými zmenami.
DIRECT Pojišťovna používa SAS Digital Marketing »
Poisťovňa se rozhodla využiť všetky prednosti riešenia SAS Enterprise Miner, ktoré umožňuje spracovávať dostupné zákaznické dáta do hodnotných a ďalej využiteľných informácií.
Biznis analytika
Ako sa rodia informácie »
Niekedy je riešenie dátových skladov a Business Intelligence charakterizované ako proces, počas ktorého sa „dáta menia na informácie". Tu je dôležité práve slovo proces – na jeho začiatku je surovina, vyťažená z operatívnych informačných systémov, na jeho konci zušľachtený produkt s mnohými novými vlastnosťami,
Školenia
Školenia majú nový web! »
Predstavujeme Vám novú webovú stránku, ktorá prináša prehľadný zoznam ponúkaných školení podľa logických oblastí využívania softvéru SAS. Školenia si môžete vyhľadať už podľa svojej pracovnej pozície. Nový web Vám poradí nielen to, aké školenia sú pre Vás vhodné, ale aj to, v akom poradí ich absolvovať.
Plán školení na november 2010
  • 11. november 2010
    Čo je nové vo verzii SAS Enterprise Guide 4.2?
    Pre všetkých, ktorí prešli na najnovšiu verziu SAS 9.2.
  • 25. november 2010
    Príprava dát pre hĺbkovú analýzu údajov
    Pre analytikov a „dataminerov“, ktorí sa zaoberajú prípravou dát pre prediktívne modelovanie.

V prípade akýchkoľvek otázok, kontaktuje nás e-mailom, alebo telefonicky: 02/5778 0941.


Tipy a triky
Zálohovanie SAS 9.2  - SAS Intelligence Platform »
Po roku sa opäť na tomto mieste vraciame k téme zálohovania SAS architektúry. Tentoraz s dôrazom na novú verziu SAS 9.2, ktorá obsahuje aj nové servre, SAS Content Server a SAS Table server. Odporúčané informácie pre každého SAS Administrátora.
Podujatia - poznačte si do kalendára
4. máj 2011, Sheraton Hotel, Eurovea
14. ročník konferencie, ktorá oslovuje každý rok viac ako 250 účastníkov, prinesie spoločnú doobednú časť, v ktorej sa predstavia známe osobnosti hospodársko-ekonomického života. Poobede bude konferencia poračovať v dvoch paralelných blokoch. Začíname aktívne komunikovať so spíkrami a už v decembrovom čisle Vám prinesieme mená niektorých z nich. Večer sa môžete tešiť na slávnostnú recepciu v narodeninovej atmosfére :-). Nestihli ste tohtoročné SAS Fórum? Tu je krátka správa o ňom
Uskutočnilo sa
Business Breakfast - analytika v marketingu

23. septembra 2010 sa Eva Slobodová z poisťovne Union podelila o svoje skúsenosti s analytikou pre podporu marketingu a obchodu, ako sa dá vďaka nej robiť efektívnejšia komunikácia, ktorá prináša zisk. Ak máte záujem o túto a ďalsie prezentácie, napíšte nám.

SAS so zákazníkmi vystúpil na Kľak
Hoci to nebolo vôbec ľahké, kvôli mimoriadne blatnému terénu, nakoniec sa 15. ročník zapísal do histórie SASovských výstupov: všetci to dokázali a nik nezostal na chate alebo na polceste :-)
Akademický program
Knižná novinka - Hĺbková analýza údajov »
Jednotlivé kapitoly sa zaoberajú témami ako rozhodovacie stromy, asociačné pravidlá, hĺbková analýza textov, obrázkov, internetu a problematika monitorovania internetových stránok, umelé neurónové siete, regresná a korelačná analýza (s použitím SAS Enterprise Miner 5.2); genetické algoritmy, atď. Ak máte záujem, kontaktujte nás, uvádzacia cena je 12 EUR (vrátane DPH).
Support
Navštívte
SAS Newsletter archív »
SAS Worldwide »
SAS na Slovensku »
SAS v Čechách »
SAS Customer Support Center »
 
Nového adresáta môžete prihlásiť na adrese
svk.feedback@svk.sas.com.
 
Váše námety na skvalitnenie budúcich vydaní posielajte na
svk.feedback@svk.sas.com.
 
Ak si neželáte dostávať každý mesiac tento e-mail, napíšte nám na
svk.unsubscribe@svk.sas.com


To contact SAS via postal mail: SAS, SAS Campus Drive, Cary NC 27513 USA. ATTN: Legal Division/Privacy Manager.

Mená výrobkov alebo služieb SAS a SAS Institute Inc. sú registrovanými obchodnými značkami alebo obchodnými značkami SAS Institute Inc. v USA a iných krajinách. ® označuje registráciu v USA. Ostatné mená značiek a produktov sú registrovanými obchodnými značkami alebo značkami k nim patriacich spoločností.

Copyright © SAS Institute Inc., SAS Campus Drive, Cary, North Carolina 27513, USA. Všetky práva vyhradené.