Zobraziť ako webovú stránku

SAS Slovakia Newsletter SAS
Marec 2011 SAS Slovakia  |  Pripísať sa  |  Odhlásiť sa
Milé čitateľky a milí čitatelia,

keď sme si minulý rok v októbri sadli ku koncepcii doobednej časti SAS Fora, najfrekventovanejšími slovami boli odhaľovanie podvodov a vymáhanie pohľadávok. Sú to iste problémy, ktoré traumatizujú spoločnosť a každý deň sa nimi plnia noviny. Správa z tohto týždňa o šokujúcom daňovom podvode preto nikoho až tak veľmi nešokuje.

Ide to vôbec zmeniť? Čo si o tom myslia bežní ľudia? A čo na to vrcholoví predstavitelia významných  inštitúcií na Slovensku? Takúto diskusiu Vám vieme sprostredkovať. Už 4. mája. Viac sa dočítate v pozvánke na SAS Forum.

Verím, že pestrosť článkov newslettra zaručí, že každý si nájdete to, čo Vás zaujíma. Prajem Vám pekný a veselý posledný fašiangový víkend. Tým, čo mali to šťastie a zažili fašiangovú zabíjačku, a teda majú istotu pravých a nepodvodných mäsových výrobkov tíško závidím :-)

Katarína Šušaníková
Marketing Manager


Úspechy našich zákazníkov
Softvér SASu otvára študentom manažmentu nové obzory »
Slovenské školstvo často čelí kritike, že sa nestíha prispôsobovať najnovším trendom z praxe a že študenti sú neraz odtrhnutí od reality, lebo sa učia teóriu, pričom o jej využití v pracovnom živote nemajú potuchy. Ako to je na Fakulte managementu UK?
HealthPartners šetrí milióny, no pomáha ľuďom ešte viac  »
Prípadová štúdia z oblasti zdravotníctva a zdravotného poistenia v USA. Keďže systém zdravotnej starostlivosti v USA je diametrálne odlišný od slovenského, mohlo by sa zdať, že jeho aplikovateľnosť na naše podmienky je nízka. Základná myšlienka však platí rovnako: včasná analýza pacientov a poistencov v kombinácii s preventívnymi programami a cielenou pro aktívnou zdravotnou starostlivosťou v konečnom dôsledku prináša znižovanie nákladov celého systému, väčšiu spokojnosť zákazníkov a v neposlednom rade zdravšiu populáciu.
Biznis analytika
Magická kocka »
Dodnes sa už používa na odhalenie podstaty minulých a budúcich dejov namiesto gule kocka. Nejde samozrejme o to, že si ju hodíme a rozhodneme sa podľa výsledku, ktorý na nej padne. To by nešlo už len preto, že sa nejedná o obyčajnú hraciu kocku, ale priamo multidimenzionálnu. O aký druh mágie v jej prípade ide?
Školenia
Plán školení na marec - jún 2011 »
Kompletný plán školení na 1. polrok s možnosťou registrácie nájdete na našom webe.
Z najbližších školení dávame do pozornosti novinku:
  • 28. marec 2011
    Pokročilé prediktívne modelovanie so SAS® Enterprise Miner

V prípade akýchkoľvek otázok, kontaktuje nás e-mailom, alebo telefonicky: 02/5778 0941.


Tipy a triky
Potrebujete dátový sklad ale nemáte rozpočet na jeho stavbu?  »
O skúsenosti sa s Vami podelí skúsený konzultant Steve Morton. Príspevok odznel na SAS Global Fore 2010.
Rozhovor
Ten, čo má pod palcom web :-) »
SAS nie je len softvér, ale aj ľudia, ktorí ho tvoria, implementujú, školia. Chcete spoznať trochu tých, ktorí sedia v bratislavskej kancelárii? Dnes Vám predstavím Andreja Gazdaricu, ktorý nepracuje len pre slovenský SAS, a tým sa líši od nás ostatných. Prečo je to tak?
Poznačte si do kalendára
SAS Forum 2011, 4. máj 2011, Sheraton Hotel, Bratislava.
Program konferencie je na svete! Atraktívna panelová diskusia, novinky a trendy v biznis analytike prezentované viceprezidnetom SASu a globálnym riaditeľom divízie analytiky v Accenture, generálneho partnera konferencie. Poobede sa zameriame na praktické príklady implementácií v Customer a Risk Intelligence. K tomu ponúkame novinku - už od dnes sa môžte prihlásiť na konzultáciu v democentre na jednu z piatich oblastí. Držíme Vám miesto.
SAS Global Forum 2011
4. - 7. apríla 2011, Las Vegas. Najväčšie celosvetové stretnutie SAS používateľov. Napíšte nám a my Vám poradíme ako sa naň dostať. Naša pobočka Vám rada pomôže s nákladmi za registráciu.
eFocus konferencia o BI, kde nebudeme chýbať a vy?
17. marca 2011, Technopol. Zaujímajú Vás trendy v BI? SAS ponúkne o 11.30  svoj názor nielen na ne, ale najmä komplexný pohľad na to, čo prináša dnes firmám najvyššiu pridanú hodnotu. 
Akademický program
Školenie pre akademických pracovníkov
To tu ešte nebolo! Na mieru šité kurzy pre potreby učiteľov a  IT administrátorov vysokých škôl. Všetky vypísané termíny sú v marci.
Súťaže
Súťaž o najlepšiu študentskú prácu s použitím SASu má už svojich víťazov: 3. miesto obsadila Johana Urgeová z SPU Nitra, 2. miesto získal Lukáš Pastorek z FM UK a 1. miesto vyhral Matej Hodek z rovnakej univerzity. Výherca pocestuje v apríli spolu so svojou diplomovou vedúcou na SAS Global Forum do Las Vegas.
Ako to vidí Hana Petríková
Rozbankovaní  
Sme čoraz rozbankovanejší a strácame posledné štipky lojality k bankám – ak sme niekedy nejaké mali.
Support
Navštívte
SAS Newsletter archív »
SAS Worldwide »
SAS na Slovensku »
SAS v Čechách »
SAS Customer Support Center »
 
Nového adresáta môžete prihlásiť na adrese
svk.feedback@svk.sas.com.
 
Váše námety na skvalitnenie budúcich vydaní posielajte na
svk.feedback@svk.sas.com.
 
Ak si neželáte dostávať každý mesiac tento e-mail, napíšte nám na
svk.unsubscribe@svk.sas.com


To contact SAS via postal mail: SAS, SAS Campus Drive, Cary NC 27513 USA. ATTN: Legal Division/Privacy Manager.

Mená výrobkov alebo služieb SAS a SAS Institute Inc. sú registrovanými obchodnými značkami alebo obchodnými značkami SAS Institute Inc. v USA a iných krajinách. ® označuje registráciu v USA. Ostatné mená značiek a produktov sú registrovanými obchodnými značkami alebo značkami k nim patriacich spoločností.

Copyright © SAS Institute Inc., SAS Campus Drive, Cary, North Carolina 27513, USA. Všetky práva vyhradené.