Zobraziť ako webovú stránku

SAS Slovakia Newsletter SAS
August 2010 SAS Slovakia  |  Pripísať sa  |  Odhlásiť sa
Milé čitateľky a milí čitatelia,

tento rok mi na jednom celofiremnom stretnutí gratulovali k 10. výročiu v SASe. Tak, ako preletela táto dekáda, ušlo opäť aj leto, no zážitky a skúsenosti nie :-) Verím, že ste mali pekné letné mesiace a oddýchli ste si.

Je to neuveriteľné, ale budúci rok už budem organizovať 10. ročník SAS Fóra. Mnohí túto konferenciu poznáte a každoročne navštevujete, čo nás veľmi teší. Každým rokom stúpa jej počet účastníkov a my sa na ňu už teraz pripravujeme, aby opäť priniesla niečo nové, čím si vás opäť získa, aby bola pre vás hodnotne stráveným časom. Je to vždy výborná príležitosť spoznať mnohých z vás osobne a diskutovať s vami.

Keď sa vám budem opäť z tohto miesta prihovárať začiatkom novembra, to už budeme chodiť okolo výkladov s tekvičkami a pravdepodobne už aj vianočnými guľami. Prajem vám, aby vám nadchádzajúce dni priniesli veľa radosti a úspechov, aby sa blížiaci koniec roka a nápor práce nepodpísal na vašom zdraví a verím, že si nájdete čas i chvíľku polistovať v našom newslettri :-).

Katarína Šušaníková
Marketing Manager


Novinky z tlače
SAS získal britskú softvérovú firmu Memex »
Upevňuje si tak pozíciu na rýchle rastúcich trhoch kontroly dodržovania zákonov a národnej bezpečnosti
Firma, ktorú riadia ženy »
Ženy sa v biznise aj v politike presadzujú ťažšie ako muži. Preto vonkoncom nie je typické, aby v manažmente podnikov prevládalo nežné pohlavie. A už vôbec nie vo svete IT, ktoré je typicky doménou mužov. Ako je to v SASe na Slovensku?
Úspechy našich zákazníkov
EDF Energy používa SAS pre získanie profitabilných zákazníkov a znižovanie pohľadávok »
Prečítajte si ako sa najväčší výrobca elektriny s nízkymi emisiami uhlíka vo Veľkej Británii postavil k svojim problémom odchodovosti klientov, nesplácaniu, neefektívnej marketingovej komunikácii. 
Česká poisťovňa používa DataFlux k zlepšeniu kvality dát »
Vďaka technológii SAS DataFlux bolo možné vyčistiť dáta jedného z najstarších prevádzkových systémov Českej poisťovne za 4 mesiace.
Business Analytics
Dátový sklad pre každý deň »
Ako zariadiť, aby náš sklad nebol nedobytnou informačnou pevnosťou, ale aby sa na druhej strane neskladal z množstva izolovaných informačných ostrovov? Akú novú dimenziu musíme do našich úvah vniesť, aby sme oba koncepty spojili, eliminovali ich slabiny a využili ich výhody?
ŠKOLENIA
Plán školení na september - november 2010

Pozorne si pozrite ponúkané školenia a pokiaľ Vás nejaké z nich zaujmú, zaregistrujte sa prostredníctvom webovej registrácie na stránke, alebo nás kontaktuje na education@svk.sas.com

 • 20.- 22. september 2010
  Vybrané kapitoly zo SAS programovania
 • 27.- 28. september 2010
  SAS Data Integration Studio I.
 • 14. október alebo 11. november 2010
  Čo je nové vo verzii SAS Enterprise Guide 4.2?
 • 21. október alebo 25. november 2010
  Príprava dát pre hĺbkovú analýzu údajov

VOX POPULI - vyjadrite sa a odmeníme vás

Ak sa odvážite vystúpiť v "Speaker's Corner" a napíšete nám, že ste ochotní podeliť sa o skúsenosti so SASom v krátkom rozhovore (e-mailom zašleme otázky), alebo nám pošlete príspevok, ktorý bude zaujiímavý pre zdielanie v kapitole tipy a triky,  získavate automaticky príležitosť vyhrať letenky pre 2 osoby do Londýna, s ubytovaním na 2 noci pri Hyde Parku. Využite šancu do konca októbra 2010. Výlet vyhrajú prví traja "rečníci", ktorých príspevky budeme môcť uverejniť v newslettri. Ostatných prispievateľov odmeníme značkovými tričkami. Či ste analytik, programátor, riadiaci pracovník, technický konzultant, akademický pracovník alebo biznis užívateľ -  píšte nám, zaujíma nás názor každého.


Podujatia - poznačte si do kalendára
Objavte silu SAS Marketing Analytics »
23. septembra 2010 sa dozviete, akým silným nástrojom dokáže byť analytika pre marketing a obchod. Príďte na raňajky a vypočujte si ako poisťovňa Union analyzuje svoje dáta pre efektívejšiu komunikáciu a inšpirujte sa ako sa dajú veci robiť inak.
SAS Fórum 2011 Každoročná konferencia všetkých používateľov SASu a zároveň najväčšia business analytics konferencia na Slovensku má už svoj dátum konania pre budúci rok. Už teraz si môžte poznačiť do kalendára 4. máj 2011. Stretneme sa v prestížnom bratislavskom hoteli a veľmi sa na vás tešime. V budúcom čísle newslettra vám predstavíme koncept konferencie, ktorá si zachová všetko to, čo na nej máte už 13 rokov radi. 
Akademický program
Nová posila marketingového tímu sa zameria na akademickú sféru »

Koordináciu všetkých aktivít súvisiacich s akademickým programom má od septembra 2010 na starosti Simona Ridzoňová, ktorá pracuje na pozícii Marketing and Office Coordinator.
Je absolventka Fakulty managementu UK, kde sa stretla so SASom v predmete marketingová analytika. 
Už teraz sa teší na dialóg so zástupcami univerzít a vysokých škôl; adresa, na ktorej očakáva vaše dotazy a podnetné rady: academic@svk.sas.comSimona Ridzoňová


Akčná ponuka kníh »
Pri príležitosti začiatku školského roka a semestra na vysokých školách a univerzitách vám ponúkame do konca novembra 2010 jedinečnú možnosť zakúpiť si slovenské odborné publikácie so SAS aplikáciami (roky vydaní 2007-2008) za atraktívne ceny.
Potulky webom

Support
Navštívte
SAS Newsletter archív »
SAS Worldwide »
SAS na Slovensku »
SAS v Čechách »
SAS Customer Support Center »
 
Nového adresáta môžete prihlásiť na adrese
svk.feedback@svk.sas.com.
 
Váše námety na skvalitnenie budúcich vydaní posielajte na
svk.feedback@svk.sas.com.
 
Ak si neželáte dostávať každý mesiac tento e-mail, napíšte nám na
svk.unsubscribe@svk.sas.com


To contact SAS via postal mail: SAS, SAS Campus Drive, Cary NC 27513 USA. ATTN: Legal Division/Privacy Manager.

Mená výrobkov alebo služieb SAS a SAS Institute Inc. sú registrovanými obchodnými značkami alebo obchodnými značkami SAS Institute Inc. v USA a iných krajinách. ® označuje registráciu v USA. Ostatné mená značiek a produktov sú registrovanými obchodnými značkami alebo značkami k nim patriacich spoločností.

Copyright © SAS Institute Inc., SAS Campus Drive, Cary, North Carolina 27513, USA. Všetky práva vyhradené.