Zobraziť ako webovú stránku

SAS Slovakia Newsletter SAS
April 2011 SAS Slovakia  |  Pripísať sa  |  Odhlásiť sa
Milé čitateľky a milí čitatelia,

malí chlapci chcú byť, ked vyrastú, smetiari alebo kozmonauti a dievčatká princezné, herečky alebo aspoň tety hlásateľky. Nebola som výnimkou a túžila som byť v televízii. Neskôr ma to prešlo, no nedávno som sa do detského sna vrátila :-). 

Spolu s kolegami sme totiž natočili spot - pozvánku na SAS Forum.
Pointa je v tom, že hráme hru (nadväzovanie viet na posledné písmeno) a zároveň pozývame. Bola to celkom výzva :-), no pevne verím, že je z toho cítiť najmä to podstatné, čo to malo priniesť, a teda, že sa už tešíme na stretnutie s Vami.

Do skorého videnia,

Katarína Šušaníková
Marketing Manager

p.s. Bonusom tohto čísla newslettra sú 2 lístky na hokejový šampionát na zápas Slovensko-Slovinsko (29. apríla 2011, o 20:15 v Bratislave). Výhercom sa stane ten, kto nám napíše slovíčko na "e", ktoré by použil v spote namiesto citoslovca "eeej" :-). Najkreatívnejšieho odmeníme. Súťaž končí 20.4. o 10.00 hod. Odpovede posielajte na marketing@svk.sas.com.


Novinky z tlače
Tržby SASu rástli vo svete aj na Slovensku »
„Softvér pre biznis analytiku pomáha firmám zlepšovať predaj a má preukázateľnú návratnosť investícií. Okrem toho prediktívna analytika pomáha firmám lepšie odhadovať budúci vývoj, takže sa vďaka tomu vedia rýchlejšie a sebavedomejšie prispôsobiť zmenám." Hana Petríková, Country Manager SAS Slovakia, s.r.o.
SAS získal firmu Assetlink »
Vďaka akvizícii Assetlinku sa SAS stáva lídrom v integrovanom marketingovom manažmente (IMM) – oblasti, ktorú ako prví pomenovali analytici Gartneru. IMM znamená lepšie prepojenie ľudí, procesov a technológií v marketingu.
Úspechy našich zákazníkov
Segmentácia 5 miliónov zákazníkov »
Článok popisuje krok za krokom ako banka postupovala v projekte segmentácie svojej klientskej základne, čo ju k tomu viedlo, aké sú prínosy a čo sa dá očakávať do budúcna. Hoci bola štúdia spísaná pred dvoma rokmi a odvtedy sa banka posunula opäť v riešeniach pre Customer Intelligence ďalej, je zaujímavé vrátiť sa k tomu ako začínali.
Tipy a triky
Použitie HASH objektov pre rýchle vyhľadávanie údajov vo viacerých tabuľkách »
S rastúcim objemom dát a počtom objektov v dátovom sklade je často krát nevyhnutné kombinovať tieto dáta pre vytvorenie požadovaného výstupu. Existujú viaceré techniky pre vyhľadávanie a spájanie údajov z rôznych tabuliek. Teraz si popíšeme jednu z najefektívnejších – HASH objekty.
Biznis analytika
Ako pOLAPiť OLAP »
Najčastejšie využívaným konceptom pre analytický prístup k bohatstvu dátového skladu je OLAP. Voľne do slovenčiny preložené ako analytické spracovanie on-line, avšak široko prijímané ako označenie pre rýchlu analýzu zdieľaných multidimenzionálnych informácií (FASMI), čo je aj s touto skratkou považované za štandard. Nezostaneme len pri ňom, pospomíname aj MOLAP, ROLAP, HOLAP, DOLAP, WOLAP, RTOLAP...
Rozhovor
Športovec v obleku »
SAS nie je len softvér, ale aj ľudia, ktorí ho tvoria, implementujú, predávajú, školia. Chcete spoznať trochu tých, ktorí sedia v bratislavskej kancelárii?
Dnes Vám predstavím Riša Krausa z obchodného oddelenia.
Poznačte si do kalendára
SAS Forum 2011 - 4. máj 2011, Hotel Sheraton, Bratislava »
A je to tu! Už o necelé 3 týždne. Na čo sa môžeme tešiť? Doobedie bude patriť najmä diskusii o odhaľovaní podvodov a neplatičoch - čaká na Vás exkluzívny panel spíkrov. Poobede sa zameriame na aplikáciu biznis analytiky do praxe. Vystúpi napr.: EDF Energy, DIRECT Pojišťovna, Zagiel (KBC Group), T-Mobile ČR, Daňový úrad Írsko, Pôdohospodárska platobná agentúra, Bank Austria (UniCredit Group) a Deutsche Bank. Samozrejme v programe odznejú aj príspevky našich partnerov: generálneho - Accenture a hlavných: Unicorn Systems a Asseco Central Europe.  Program SAS Fora je naozaj pestrý a každý si v ňom iste nájde to svoje. Pri online registrácii si všimnite i ponuku democentra.  
Akademický program
Predstavujeme: Klub Disperus

Neobľúbená nezaujímavá, nudná, nezrozumiteľná. Preto sa o nich píše minimum - matematika a štatistika. Klub Dispersus - organizácia študentov, mladých vedeckých pracovníkov, pedagógov a profesionálov z praxe to vidí inak. Nápad založiť Klub vznikol na SAS Fore začiatkom minulého roku.


Školenia
Plán školení na apríl - jún 2011 »
Kompletný plán školení na 1. polrok s možnosťou registrácie nájdete na našom webe.
V prípade akýchkoľvek otázok, kontaktuje nás e-mailom, alebo telefonicky: 02/5778 0941.
Ako to vidí Hana Petríková
Keď trh nerastie, začína sa kradnúť
Bitka o získanie úplne nových zákazníkov sa na saturovanom trhu mení na bitku o klientov konkurencie.

Support
Navštívte
SAS Newsletter archív »
SAS Worldwide »
SAS na Slovensku »
SAS v Čechách »
SAS Customer Support Center »
 
Nového adresáta môžete prihlásiť na adrese
svk.feedback@svk.sas.com.
 
Váše námety na skvalitnenie budúcich vydaní posielajte na
svk.feedback@svk.sas.com.
 
Ak si neželáte dostávať každý mesiac tento e-mail, napíšte nám na
svk.unsubscribe@svk.sas.com


To contact SAS via postal mail: SAS, SAS Campus Drive, Cary NC 27513 USA. ATTN: Legal Division/Privacy Manager.

Mená výrobkov alebo služieb SAS a SAS Institute Inc. sú registrovanými obchodnými značkami alebo obchodnými značkami SAS Institute Inc. v USA a iných krajinách. ® označuje registráciu v USA. Ostatné mená značiek a produktov sú registrovanými obchodnými značkami alebo značkami k nim patriacich spoločností.

Copyright © SAS Institute Inc., SAS Campus Drive, Cary, North Carolina 27513, USA. Všetky práva vyhradené.