Zobraziť ako webovú stránku

SAS Slovakia Newsletter SAS
April 2010 SAS Slovakia  |  Pripísať sa  |  Odhlásiť sa
Milé čitateľky a milí čitatelia,

žijeme síce v modernom 21. storočí s vedomím, že veda a technika napredujú neskutočne rýchlo, no občas asi potrebujeme dostať lekciu, aby sme veľmi nespyšneli, že už ovládame úplne všetko. Islandská sopka narobila veľa škrtov v plánoch a rozpočtoch mnohých firiem a domácností. Aj slovenský SAS bol jeden z tých, čo si veru vyskúšal videokonferenciu :), lebo spíker konferencie nedoletel.
Invencia a kreativita sú však hnacie motory všetkého.
Nevzdať sa a i z nemožného spraviť možné a ešte i konkurenčnú výhodu...to je to, čo nás môže výrazne posunúť a čo sa stále učíme. Na tejto ceste Vám môže pomôcť i náš softvér, ktorý sa neustále vyvíja a upravuje podľa požiadaviek i vás, našich zákazníkov. Takmer štvrtina z celosvetových tržieb putuje do výskumu a vývoja. Koncentrácia inovácie a nápadov bola prítomná i na nedávnej celosvetovej konferencii SAS používateľov v Seattli, pri ktorej sa, okrem iného, tiež na chvíľku, v tomto čísle, pristavíme. 

Prajem Vám veľa krásnych a úspešných jarných dní,

Katarína Šušaníková
Marketing Manager


Novinky z tlače
SAS s novou riaditeľkou pre odborné služby »

Jarmila Tomašovičová po skúsenostiach v Slovenskej Sporiteľni, Allianz -Slovenskej poisťovni a z poradenských spoločností nastupuje na pozíciu šéfky konzultantov, kde chce využiť práve kombináciu know-how z poradenstva a poznania potrieb klientov najmä z finančného sektora.


Úspechy našich zákazníkov
Endesa »
Od roku 2003 je v Španielsku liberalizovaný trh s energiou a súťaž o dodávateľa elektriny a plynu sa stále vyostruje. Endesa sa už 10 rokov spolieha na riešenie SAS Customer Intelligence pre potreby strategickej segmentácie, čo umožňuje lepšie pochopiť klientov a efektívnejšie riadiť marketingové kampane a prilákať nových zákazníkov.  
Union  »
Snom všetkých marketérov a obchodníkov je osloviť správneho klienta so správnou ponukou a v správnom čase. Poisťovňa Union sa začala k tomuto ideálnemu scenáru približovať pomocou štatistických metód a analytického softvéru.
Business Analytics
Business Intelligence z nadhľadu »
V minulom čísle sme sa venovali Business Analytics (BA) a definovali sme si ju. O Business Intelligence, ktorá je jej podstatnou súčasťou, sme sa zámerne nerozpisovali, len stručne definovali jej vzťak k BA. V seriáli, ktorý Vám ponúkame, sa na BI pozrieme trošku inak, ako sme zvyknutí. Odľahčene a z nadhľadu :-).
SAS tipy a triky
SAS Global Forum 2010 »
Najväčšie celosvetové stretnutie používateľov SAS je za nami, ale ak máte záujem nazrieť do prezentácií, ktoré na konferencii odzneli, inšpirovať sa a podučiť sa mnohým tipom a trikom :) - sú k dispozícii TU. Prinášame Vám i krátku ilustrovanú mozaiku z konferencie doplnenú o bezprostredné názory slovenských delegátov.
Knižný kútik
Analytika = výhra istá

 

www.sas.com/offices/europe/slovakia/press/newsletters/SNLoctober2009/customer_experience100_156.jpgKniha Analytics At Work  vám ukáže:

- ako s dátami narábať ešte efektívnejše
- ako skutočne pochopiť analytické myslenie a začať ho aplikovať v podnikaní
- zhodnotiť a vybrať realistické ciele pre analytické aktivity
- prináša roadmapu a nástroje pre odhalenie ukrytého potenciálu vo vašich firemných dátach.

Objednajte si knihu prostredníctvom nás a získate 30% zľavu.
Napíšte nám, ako vy vnímate dôležitosť analytiky pri vašej práci a každú odpoveď odmeníme. 3 najzaujímavejšie získajú spomínanú knihu, podpísanú spoluautorom, prof. Thomasom Davenportom.


Podujatia - poznačte si do kalendára
Aj Vás trápi kvalita Vašich dát? »
Pripravili sme sériu 4 raňajkových stretnutí:  Data governance - uvedenie programu do praxe a v júni - Dátová kvalita v reálnom čase. Stretnutia na seba priamo nenadväzujú, takže stále sa môžete prihlásiť.
Ako efektívne využiť príležitosti v čase liberalizácie trhu: 26. máj 2010, Bratislava »
Srdečne Vás pozývame na poldenný seminár, ktorý má ambíciu otvoriť a diskutovať aktuálne témy súčasného trhu utilít. Ten dnes zaznamenáva dramatický úbytok zákazníkov etablovaných spoločností a ich presun ku konkurencii. Vystúpi i zástupca spoločnosti Endesa zo Španielska, ktorá čelila rovnakým výzvam pred 7 rokmi.
A2010 Analytics Conference, Kodaň »
2.-3. septembra Vás srdečne pozývame na 2.ročník A2010. Pridajte sa k stovkám analytikov z celej Európy a dozviete sa novinky z oblastí ako: Data Mining, Text Mining, Forecasting, Optimization, Data Visualization.
The Premier Business Leadership Series, 21.-23.jún 2010, Berlín »
Ste riadiaci pracovník a zaujíma vás, ako získať čo najlepšiu návratnosť vašich investícií do vašej organizácie? Zúčastnite sa Premier Business Leadership Series a rozhodne si odnesiete praktické poznatky, ktoré môžu zlepšiť spôsob vášho podnikania. Thomas Davenport, Madeleine Albright, Thorton May a iní sa s vami podelia o svoje skúsenosti. Kontaktujte nás.
Podujatia - uskutočnilo sa
SAS Customer Intelligence Forum 2010
"Firmy nerelevantnými marketingovými ponukami znechucujú zákazníkov. Analytický softvér rozhoduje, ktorý produkt je pre jednotlivých zákazníkov najlepší a maximalizuje tak návratnosť investícií do marketingu." Tieto a mnohé iné názory vyslovili rečníci na nedávnom odbornom seminári - Customer Intelligence Fórum 2010. 
Školenia
Plán školení na máj 2010
Plánované školenia na máj 2010 sú nasledovné. V prípade, že máte záujem o niektoré z nich, alebo o také, ktoré nie je vypísané, kontaktujte nás, prosíme.
Support
Navštívte
SAS Newsletter archív »
SAS Worldwide »
SAS na Slovensku »
SAS v Čechách »
SAS Customer Support Center »
 
Nového adresáta môžete prihlásiť na adrese
svk.feedback@svk.sas.com.
 
Váše námety na skvalitnenie budúcich vydaní posielajte na
svk.feedback@svk.sas.com.
 
Ak si neželáte dostávať každý mesiac tento e-mail, napíšte nám na
svk.unsubscribe@svk.sas.com


To contact SAS via postal mail: SAS, SAS Campus Drive, Cary NC 27513 USA. ATTN: Legal Division/Privacy Manager.

Mená výrobkov alebo služieb SAS a SAS Institute Inc. sú registrovanými obchodnými značkami alebo obchodnými značkami SAS Institute Inc. v USA a iných krajinách. ® označuje registráciu v USA. Ostatné mená značiek a produktov sú registrovanými obchodnými značkami alebo značkami k nim patriacich spoločností.

Copyright © SAS Institute Inc., SAS Campus Drive, Cary, North Carolina 27513, USA. Všetky práva vyhradené.