Zobraziť ako webovú stránku

SAS Academic Newsletter SAS
Marec 2012 SAS Slovakia  |  Pripísať sa  |  Odhlásiť sa
facebook youtube
Milí čitatelia,

teším sa, že Vám opäť môžem sprostredkovať informačne bohatý newsletter s množstvom zaujímavých Academic noviniek. Je to znak toho, že navzájom hľadáme rôzne cesty spolupráce. Svedčí o tom aj vytvorenie tímu zloženého zo študentov – SAS Academic Team, s pomocou ktorého chceme pripravovať rôzne aktivity po univerzitách. Tvoria ho zatiaľ študenti z Fakulty hospodárskej informatiky EU a Fakulty ekonómie a manažmentu SPU. Stále však máme otvorené dvere aj pre zástupcov z ďalších fakúlt. Ak by ste sa radi stali súčasťou tohto tímu, prípadne by ste vedeli niekoho odporučiť, napíšte na academic@svk.sas.com. V najbližsšom newslettri Vám predstavím jednotlivých členov a naše konkrétne nápady. Ale o tom už nabudúce.

Prajem Vám príjemné čítanie :-).

Barbora


Rozhovor
Z biznisu na univerzitu »
Rozhovor s Mgr. Martinom Řezáčom, Ph.D.z Ústavu matematiky a štatistiky Prírodovedeckej fakulty Masarykovej univerzity v Brne (ÚMS PřF MU)
Novinky
Poznáme víťaza študentskej práce so SASom »
Prvé miesto získal Martin Fides zo Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre so svojou  prácou pre ŠVOČ: Analýza nákupného koša a segmentácia zákazníkov pomocou nástrojov SAS.
Kto boli ďalší výhercovia a o aké ceny sa podelili?
Rozdali sme prvé certifikáty »
Tí najlepší študenti zimného semestra už SAS certifikáty dostali, ostatných to len čaká koncom tohto semestra. Ujde sa každému, kto získa z predmetu vyučovaného v SAS-e hodnotenie „A“.
Navštívili nás študenti z Národohospodárskej fakulty »
23. februára sme v našich priestoroch privítali 16 študentov 1. ročníka 2. stupňa štúdia študijného programu Poisťovníctvo z Národohospodárskej fakulty Ekonomickej univerzity.
Neprehliadnite
SAS onDemand for Academics »
Prinášame nové riešenie pre podporu výučby. Sprístupňujeme Vám softvér SAS online a zadarmo prostredníctvom pripojenia k vzdialenému hosťovskému SAS serveru.
Crazy tip: Zahrajte sa v SAS-e! Vedeli ste, že sa dá SAS využiť aj na inú prácu ako analytiku či programovanie? Zahrajte sa hry priamo v programovacom prostredí. Vyskúšajte to :-)
Návod: Spustite SAS vo verzii 9.x --> prejdite na kartu Solutions --> potom na Accessories --> Games --> Hrajte!
SAS a kontakty »
Čo poviete na spojenie SAS-u s kontaktmi z Facebooku?  Ste zvedaví, kde sa práve nachádzajú vaši priatelia? Návod ako na to nájdete v tomto blogu.
Súťaž

Súťaž o najlepší poster
Použili ste pri tvorbe študentskej práce alebo odborného článku softvér SAS? Ak áno, vytvorte poster, zapojte sa do súťaže a získajte zdarma účasť na SAS Fóre 2012. Prihlasujte sa do 30.4.2012.

Stiahnite si
Súťaž o najlepší poster (PDF) »
Vzor súťažného posteru (DOC) »
Nový leták o Academicu (PDF) »
Odporúčame
Ponuka Academic školení

19. apríl – SAS Enterprise Guide
3. máj – SAS Enterprise Miner
14. máj – Credit Scoring

Cena jednodňového školenia pre Academic: 160 €. Školenie sa bude realizovať v prípade prihlásenia minimálneho počtu 4 účastníkov. Cena je uvedená na jedného účastníka v EUR bez DPH. V prípade záujmu, príp. otázok ohľadom školenia a ceny napíšte na academic@svk.sas.com.


Zabudnutí učitelia – blog Hany Petríkovej »
Predstavujeme novú SAS kampaň »
Facebook Náš FB má časovú os
YouTube SAS® Enterprise Miner™ Software Demo

Support
Navštívte
SAS Acedmic Newsletter archív »
SAS Worldwide »
SAS na Slovensku »
SAS v Čechách »
SAS Customer Support Center »
Váše námety na skvalitnenie budúcich vydaní posielajte na
academic@svk.sas.com.
 


To contact SAS via postal mail: SAS, SAS Campus Drive, Cary NC 27513 USA. ATTN: Legal Division/Privacy Manager.

Mená výrobkov alebo služieb SAS a SAS Institute Inc. sú registrovanými obchodnými značkami alebo obchodnými značkami SAS Institute Inc. v USA a iných krajinách. ® označuje registráciu v USA. Ostatné mená značiek a produktov sú registrovanými obchodnými značkami alebo značkami k nim patriacich spoločností.

Copyright © SAS Institute Inc., SAS Campus Drive, Cary, North Carolina 27513, USA. Všetky práva vyhradené.