Novinky / Tlačové správy

SAS Slovakia, s. r. o.
Lazaretská 12
811 08 Bratislava 1
Tel: 02 / 5778 0910 - 1
Fax: 02 / 5778 0999
www.sas.com/slovakia

Press Release

Verzia pre tlač Verzia pre tlač

Novinky

 

SAS je jednotkou na trhu pokročilého analytického softvéru

Podľa poradenskej agentúry IDC kraľuje spoločnosť SAS segmentu advanced analytics od roku 1997

Bratislava, Slovensko  (30 Júl. 2013)  – Najnovšia štúdia IDC po pätnástykrát za sebou potvrdila softvérovú a poradenskú spoločnosť SAS v pozícii lídra segmentu pokročilého analytického softvéru. SAS vlani získal v tejto kategórii trhový podiel 36,2 %, čo je takmer o jeden percentuálny bod viac ako v roku 2011 a dvojnásobne viac ako má najbližší konkurent.                                                                                                                      

IDCOkrem prvenstva v segmente pokročilej analytiky sa SAS zaradil v prieskume IDC medzi päticu globálne najväčších poskytovateľov analytických riešení. Celkový trh s biznis analytikou narástol vlani medziročne o 8,7 %, čím výrazne predstihol rast celého globálneho trhu so softvérom (3,6 %).

„V ekonomike prevláda neistota, ale keďže médiá a dodávatelia upriamili pozornosť na big data, dostali sa aj technológie pre biznis analytiku do povedomia top manažérov,“ zdôvodnili zdravý rast analytici IDC.

„Od založenia firmy v roku 1976 neustále investujeme a inovujeme, vďaka čomu máme dnes bohaté portfólio riešení, ktoré sú prínosom pre organizácie rozličných veľkostí a typov. Investovať do SAS Analytics sa oplatí menším a stredne veľkým firmám, ktoré chcú optimalizovať náklady či zlepšiť vzťahy s klientmi, aj nadnárodným koncernom, ktoré potrebujú zlepšiť riadenie rizík alebo zefektívniť marketingové kampane,“ uviedol Jim Davis, viceprezident SAS-u.

Spoločnosť Twiddy & Company, ktorá sa špecializuje na prenájom domov v americkom štáte Severná Karolína, je príkladom, ako môže z analytiky profitovať aj malá firma. „V minulosti sme množstvo dát o nákladoch zaznamenávali do Excelu, ale uvedomili sme si, že musí existovať lepší spôsob, ako automatizovať analýzy nákladov a znížiť manuálnu prácnosť vkladania dát,“ spomína prevádzkový manažér firmy Clark Twiddy.

Vďaka SAS Analytics v súčasnosti Twiddy & Company dokáže zachytiť a analyzovať množstvá nákladových položiek dynamicky a to na dennej, mesačnej či na ročnej báze. „Analýzy, ktoré nám v minulosti trvali celé dni či týždne, dnes máme hotové v priebehu niekoľkých sekúnd,“ dodáva C. Twiddy. Ušetrený čas podľa neho firma venuje tomu, aby lepšie porozumela trhu a našla nové trhové segmenty.

O SAS-e

SAS je popredným poskytovateľom riešení v oblasti biznis analytiky a odborných služieb. SAS, ktorý má viac ako 13 000 zamestnancov vo viac ako 400 pobočkách v 56 štátoch sveta, využíva celosvetovo viac ako 65 000 organizácií pre zlepšenie svojej výkonnosti pomocou spracovania obrovských objemov údajov, čo vedie napr. k rýchlejším a presnejším strategickým podnikateľským rozhodnutiam, ziskovejším vzťahom so zákazníkmi a dodávateľmi a dodržiavaniu regulačných požiadaviek. Od roku 1976 dáva SAS svojím zákazníkom na celom svete THE POWER TO KNOW®. Na Slovensku má SAS svoje zastúpenie od roku 1995 a špecializuje sa hlavne na finančný sektor, telekomunikácie a utility. Medzi najvýznamnejších klientov SAS-u na Slovensku patrí napr.: VÚB, a.s.; UniCredit Bank Slovakia, a.s.; Slovenská Sporiteľňa, a.s.; Prvá Stavebná Sporiteľňa, a.s.; OTP Banka Slovensko, a.s.; Allianz – Slovenská poisťovňa, a.s.; Union poisťovňa, a.s; Slovak Telekom, a.s.; U.S.Steel Košice, s.r.o. a iné. Viac informácií nájdete na ;www.sas.com/slovakia.

Späť na SAS Tlačové správy

Copyright © SAS Institute Inc. All Rights Reserved.

KONTAKT ZA SAS: