Press Release
Presse & Nyheter |
SAS Institute med rekordresultaterOslo, Norge (09. Feb. 2011) – SAS Institute Inc. oppnådde en global omsetning på USD 2,43 milliarder i 2010, opp 5,2 prosent fra 2009. Som verdens største private IT selskap, leverer SAS nå software og rådgivning innen business intelligence i 127 land. Det er spesielt innen analyse selskapet spiser markedsandeler, med økte inntekter på 26 prosent.
- Forretningsanalyse benyttes i dag i nær sagt alle bransjer og offentlige styrefunksjoner. Den prediktive kraften i analyse hjelper deg til å forutsi utviklingen mer presist og over en lengre tidshorisont, slik at justeringer kan foretas raskere og med større grad av sikkerhet. Vi har opplevd 35 år med ubrutt inntektsøkning og høy kundelojalitet, nettopp fordi våre løsninger gir verdi og skaper tillit hos kunden, sier Goodnight. Igjen har SAS Institute reinvestert en betydelig andel av inntektene – 24 prosent – i egen forskning og utvikling. SAS økte også arbeidsstyrken med 2,4 prosent og kunne igjen feire en førsteplass på Fortunes rangering av de beste selskapene å arbeide for i USA. - Utmerkelsene som rangerer SAS som et godt selskap å arbeide for viser at vi mener alvor med å hjelpe ansatte til å balansere arbeid og privatliv. Slik tilrettelegging gjør at de kan fokusere på å levere software og service med den høye kvaliteten som våre kunder forventer. Engasjerte og talentfulle medarbeidere er avgjørende for et kunnskapsbasert selskap som SAS – for det er de som gjør at våre tilbud ligger i forkant av konkurrentene våre, sier Goodnight.
Globale resultater Det voksende partnernettverket fortsetter å spille en viktig rolle i utvidelsen av SAS sin kundebase. Partnerne påvirket mer enn 27 prosent av nye salg og over 60 prosent de 50 største globale avtalene. SAS viderefører også sitt tette samarbeid med ledende teknologiforhandlere som Teradata og HP for å møte det økende behovet for å kunne kjøre analysejobber direkte i databasene og for å gjøre beregninger som krever stor ytelse..
- I 2010 ble vår vekst tredoblet på løsninger for kundedialog og kampanjestyring, og vi er glade for å få mange nye kundeavtaler på plass med selskaper som Telenor, Canal Digital og Elkjøp, sier Kåre Nygård som er fungerende administrativ direktør for SAS Institute i Norge. - Vi går inn i det nye året med spennende avtaler også knyttet opp mot bruk av analyse i norske helseforetak, samt nye avtaler i Helse Nord og Helse Sør-Øst som sikrer større leveranseprosjekter innen datavarehus og rapportering, avslutter Kåre Nygård.
SAS Institute er verdens største privateide IT-selskap med over 11 000 ansatte og 50 000 kunder i 127 land, og er ledende leverandør av Business Intelligence og Analytics løsninger. Siden 1976 har selskapet gitt kundene muligheten til å ta riktigere beslutninger raskere. Avanserte statistikk- og analysemetoder i brukervennlige applikasjoner hjelper virksomhetene med å avdekke nye sammenhenger og se nye forretningsmessige muligheter. SAS Institute er den eneste leverandøren som fullt og helt integrerer datavarehus, analyse og løsninger for Business Analytics, slik at du får ny og overordnet kunnskap ut av din virksomhets data. |
Pressekontakter i SAS Institute:
|