Nieuws / Persberichten

SAS Nederland
Flevolaan 69
Postbus 3053
1270 EB Huizen
Mediacontact: Sanjay Korteweg,
Communications Executive
Email: sanjay.korteweg@snl.sas.com
Tel: + 31 35 699 68 92

Press Release

Printvriendelijke Printvriendelijke

Nieuws

 

CIO's aan zet in nieuw SAS boek: "Business Analytics - IT in Charge"

Discussie over geleverde informatie op scherp in onderzoek en interviews met CIO's

HUIZEN, 16 november 2010 - SAS, specialist op het gebied van business analytics, heeft op 16 november tijdens CIO Day een nieuwe uitgave in de serie Future Bright uitgebracht. Het boek is in samenwerking met CIO Magazine tot stand gebracht. In Future Bright Business Analytics - IT in Charge vertellen experts, maar vooral CIO's zelf hoe zij tegen de cruciale rol van informatie kijken en welke rol de IT-organisatie speelt in het leveren ervan. Business analytics biedt de CIO de juiste hulpmiddelen om hun organisaties beter te bedienen met geavanceerde en voorspellende inzichten uit grote hoeveelheden interne en externe data. Dit boek bevat een krachtige uitwerking van dit onderwerp bestaande uit een onderzoek onder een kleine 100 CIO's, negen diepte-interviews met CIO's van organisaties zoals DSM en SNS Reaal, expertartikels, een verslaggeving van een rondetafeldiscussie en conclusies en aanbevelingen.

De inhoud

De in dit boek geinterviewde CIO's zijn het met elkaar eens: het effectief toepassen van de juiste informatie is belangrijker dan ooit voor het nemen van betere beslissingen. Organisaties die eerder dan hun concurrenten in staat zijn om relevante informatie om te zetten in acties, kunnen op deze manier competitieve voordelen behalen.

De basis van het boek is een onderzoek onder een kleine honderd IT-eindverantwoordelijken met als opvallend resultaat dat de gegenereerde inzichten bij de meeste Nederlandse bedrijven nog aan de 'behoudende' kant is. Er wordt vooral teruggeblikt en maar weinig vooruitgekeken en in beperkte mate gewerkt aan initiatieven waarmee echt het verschil gemaakt kan worden. Hierop aansluitend geeft een aantal geïnterviewde IT-verantwoordelijken een goed beeld van welk pad de meeste CIO's op het gebied van effectief informatiemanagement betreden. Het boek geeft inzicht in de manier waarop informatie wordt toegepast. En vooral de rol en positie van de CIO in dit speelveld. Is hij in staat om de informatiebehoefte vóór te zijn, door niet alleen informatie-infrastructuurprocessen te beheren, maar ook analytische processen of zelfs de business- en beslissingsprocessen te begrijpen en te faciliteren? Als de CIO het initiatief neemt en samen met de business managers aan het roer gaat staan om inzichten te leveren die nodig zijn, dan heeft de organisatie wellicht goud in handen. De CIO en IT spelen hoe dan ook een cruciale rol, maar in de manier waarop de informatie geleverd wordt, valt vaak nog een wereld te winnen.

Karel Kinders, managing director van SAS Nederland: "Door antwoorden te leveren in plaats van alleen een stroom aan data, heb je als IT-verantwoordelijke de kracht en mogelijkheden om écht het verschil te maken voor de organisatie. Ik verwacht dat CIO's door dit boek een beter beeld krijgen van de mogelijkheden en een meer diepgaand inzicht in de situatie waarin zij en hun collega's zich nu bevinden. Zodat ze geïnspireerd worden om de eerste stappen te nemen en hun organisaties te helpen aan de informatie waarmee deze het verschil kunnen maken."

Future Bright – Business Analytics IT in Charge is op te vragen via sasinfo@snl.sas.com.

Over SAS

SAS is specialist op het gebied van business analytics software en dienstverlening, en de grootste onafhankelijke business intelligence leverancier. Met innovatieve oplossingen binnen een geïntegreerd raamwerk, helpt SAS klanten op meer dan 50.000 locaties hun prestaties te verbeteren en waarde te creëren door sneller, betere beslissingen te nemen.

Al sinds 1976 levert SAS haar klanten wereldwijd 'THE POWER TO KNOW'.

Meer informatie is te vinden op: www.sas.com/nl.

Copyright © SAS Institute Inc. All Rights Reserved.

Mediacontact: