Produkty a řešení / SAS® FRAUD DETECTION AND PREVENTION FOR FINANCIAL SERVICES

Detekce a prevence podvodů pro finanční služby

Ochrana výnosů a dobrého jména

Již s počátkem obchodování se objevili podvodníci, kteří se na úkor jiných chtěli domoci vyšších zisků. A tento problém nejet přetrvává, ale stává se větším. Stejné technologie, které jsou výhodou pro bankovní a finanční sektor, jsou zároveň do jisté míry výhodné i pro páchání trestných činů, protože relativně "ulehčují" páchání podvodů a ztěžují jejich detekci.

Každé podnikání, organizace je ohrožována krádežemi a podvody. Od falešných, nekrytých šeků, po podvody s kreditními kartami. Nejvíce to však platí pro banky a finanční instituce, které obchodují spíše než papírovými s penězi "elektronickými". Neviditelnost elektronických peněžních transakcí pomáhá podvodníkům snadněji zakrýt jejich aktivity a zvyšuje zranitelnost bank.

Řešení SAS® Fraud Detection and Prevention for Financial Services bankám pomáhá být o krok napřed před možnými pachateli těchto trestných činů tím, že dodává end-to-end znalostní infrastrukturu, která je speciálně navržena tak, aby vytvářela konsistentní a důvěryhodnou "celopodnikovou inteligenci" na zjištění podvodů. Na základě integrovaných dat a informací o podvodech, umožňuje toto řešení sledovat podezřelé transakce, analyzovat data ke zjištění nových vzorců chování a zlepšit procesy varování před podvodem Efektivně zpracovávat možné případy podvodů od detekce, až po oznámení takového jednání příslušným úřadům.

SAS® Fraud Detection and Prevention for Financial Services lze uceleně integrovat se stávajícími systémy. Je to řešení, které pokrývá kompletní proces detekce a prevence podvodů řízený technologiemi.

Nová éra okamžité detekce podvodů

Řešení SAS® na detekci a prevenci podvodů je možné využít nejen v bankovním a finančním sektoru. Své uplatnění najde v pojišťovnictví tejně tak ve státní zprávě, která není podvodů ušetřena o nic méně.

Zpronevěry a podvody prostupují všechny aspekty moderního života, tento zločin se stal oblastí zájmu pro nováčky i sofistikované zločince stejnou měrou. Částečně za to může skutečnost, že zpronevěra vytváří dojem, že se jedná o zločin "bez oběti", když je namířen proti velké organizaci, a speciálně pak proti státu, ale spíše to má co dělat s pocitem nízkého rizika a vysokého výnosu.