Novinky / Tiskové zprávy

SAS Institute ČR, s.r.o.
Na Pankráci 1685/17-19,
140 21 Praha 4,
Tel. +420 261 176 310

Press Release

Verze pro tisk Verze pro tisk

Novinky

 

SAS – velké výhody pro maloobchodní řetězce – chraňte své marže a prodávejte rychleji!

Praha, Česká republika  (27.  červenec 2010)  –  SAS, přední výrobce softwaru a služeb pro business analytics, představuje nové vyspělé technologie, které umožňují retailovým firmám zvládat obrovský nárůst objemu nezpracovaných dat a přeměnit je v informace, které umožní managementu rychlá a přesná rozhodnutí. Specifické potřeby obchodních firem si žádají specifické produkty. Mezi specifické požadavky retailových firem patří například sezónní plánování sortimentu, doplňování a umístění zboží nebo cenotvorba a řízení výprodejů. SAS nabízí retailovým společnostem nástroje s pokročilými analytickými metodami, které poskytují řešení pro každodenní byznys. V letošním roce přináší SAS pro retailové společnosti horkou novinku – SAS In-Memory Analytics, který jim umožní více chránit nejen jejich marže, ale také lépe a rychleji prodávat sezónní zboží.

Produkty SAS® Solution for Retail v současné době využívají desítky světových retailových společností. Řešení společnosti SAS, ať už se jedná o Customer Intelligence, Merchandise Intelligence, Operations Intelligence či Performance Management Solutions, přeměňují data o zákaznících či zboží v poznatky, které poskytují lepší přehled o výkonu a umožňují retailerům činit informovanější rozhodnutí, získat konkurenční výhodu, posílit loajalitu zákazníků a dodavatelů a zlepšit zisk společnosti.

Jednou z důležitých oblastí, kterou SAS pro retailery nabízí, je řešení Customer Relationship Management (CRM), které umožňuje lépe řídit vztahy se zákazníky, cílenými kroky si udržet ty stávající a přivádět nové. „Tak, jak náš byznys vyrostl z jednoho obchodu s květinami v online retailera, který nabízí i dárkové předměty pro více než 30 milionů zákazníků, potřebujeme business analytiku od SASu, která nám pomáhá lépe poznávat naše zákazníky, redukovat operační náklady a vytvářet inovace do budoucna,“ říká Chris McCann, president společnosti 1-800-FLOWERS.COM.

Za každým řešením hledejte konkrétní přínos

Ať už se jedná například o snížení množství zboží určeného k výprodeji, nasazování výprodejových cen podle prodejních předpovědí i skutečných prodejů, plánování umístění produktů v závislosti na specifických potřebách obchodů – jedno mají společné – maximalizovat marži získanou z prodeje a minimalizovat případná rizika ze ztrát.

„Společnosti již dnes vědí, že nastal čas pro optimalizaci byznysu, procedur a procesů, které byly léta dělány stejným způsobem. SAS investoval stovky milionů dolarů do nástrojů, které dokážou vyhodnotit a optimalizovat současný stav. Retaileři se potýkají především s řešením specifických situací, jako jsou sezónní výprodeje. Když máte například tisíc či dva tisíce obchodů a každý obchod má 200 až 300 tisíc prodejních položek, ze kterých máte výprodej tvořit, jak budete vybírat? Který produkt je ten správný? A jak nastavit ceny, aby byly atraktivní pro zákazníky? SAS umí na tyto otázky nabízet konkrétní odpovědi a řešení,” říká Jim Goodnight, CEO společnosti SAS.

Maloobchod: Ochrana marží a rychlejší prodej sezónního zboží

Paměťové analytické nástroje SAS In-Memory Analytics pro odvětví maloobchodu zahrnují optimalizaci slev a plánování sortimentu.

Při testování produktu pro optimalizaci slev generoval SAS High-Performance Markdown Optimization optimální ceny slev pro 200 milionů kombinací „produkt-lokalita" během 26 týdnů, což je úloha, kterou systémy první generace vůbec nemohou zvládnout.

Dříve stanovovali maloobchodníci slevy u sezónních nebo málo obrátkových produktů stejně u všech obchodů, bez uvážení poptávky pro danou úroveň obchodu a také stavu zásob.

Inovace společnosti SAS umožňuje maloobchodníkům chránit své marže a prodávat sezónní zboží rychleji. Řešení paměťových analytických nástrojů SAS In-Memory Analytics pro plánování sortimentu maloobchodu umožní maloobchodníkům efektivně plánovat a měnit plány bez kompromisních výsledků a uživatelských zkušeností.  Nasazení řešení společnosti SAS již nyní zvažuje 50 největších maloobchodníků ve Spojených státech.

Mezi zákazníky SAS z oblasti retailu patří například: AutoZone, Bakers Footwear, Brooks Brothers, Burger King, Carrefour, Casino, Casual Male, The Children's Place, Eddie Bauer, Hallmark, Hudson's Bay Company, JCPenney, Kohl's, Luxottica Retail, Mark's Work Wearhouse, Macy's, Marks & Spencer, Newport News, Northern Tool & Equipment, Office Depot, Sainsbury's, ShopKo, Sport Chalet, Staples, Tesco, Tween Brands, Williams-Sonoma a 1-800-FLOWERS .com.

O SASu

SAS Institute je předním světovým dodavatelem řešení a služeb Business Analytics, poskytující komplexní pohled na strategické činnosti organizace. SAS je největší soukromě vlastněná IT společnost na světě a je jediným dodavatelem v této oblasti, který kompletně a úspěšně integruje technologie pro vytváření datových skladů, analytické nástroje a aplikace Business Intelligence. Díky inovativnímu řešení SAS pomáhá více než 45 000 organizací zlepšovat výkonnost a dává možnost rozhodnout se nejen lépe, ale i rychleji, pro naplnění hodnot. SAS Institute má přes 11 000 zaměstnanců ve více než 400 pobočkách ve 113 zemích světa. Od roku 1976 dává SAS svým zákazníkům na celém světě The Power to Know® .

Zpět na SAS Tiskové zprávy

Copyright © SAS Institute Inc. All Rights Reserved.

PR kontakt za SAS: