Novinky / Tiskové zprávy

SAS Institute ČR, s.r.o.
Na Pankráci 1685/17-19,
140 21 Praha 4,
Tel. +420 261 176 310

Press Release

Verze pro tisk Verze pro tisk

Novinky

 

Nejlepší studentská práce s využitím softwaru SAS má svého vítěze

Praha, Česká republika  (13.  duben 2010)  – Společnost SAS ČR v loňském roce uspořádala 1. ročník soutěže o nejlepší studentskou práci za použití softwaru SAS. Do soutěže se mohli přihlásit autoři bakalářských, diplomových, disertačních či jiných studentských prací, kritériem bylo pouze použití SASu a obhajoba práce v kalendářním roce 2009 na vysoké škole v ČR.

Hodnocení přihlášených prací provedl tým odborníků společnosti SAS na základě následujících kritérií:

  • možnost praktického využití výsledků práce

  • správná aplikace metod SAS pro řešení daného problému a šíře aplikovaných postupů SAS

  • inovativní využití nástrojů SAS pro uchopení dané problematiky

Autor nejlepší studentské práce obdrží finanční odměnu 10.000 Kč a společně s druhým oceněným studentem získávají kompletně hrazenou účast na světové konferenci SAS Global Forum v Seattlu. Odměnou za 3. místo v soutěži je iPod Touch.

Výsledky ročníku 2009:

  • 1. místo: Petr Jakubík - Household Response to the Economic Crisis
    Institut ekonomických studií, Fakulta sociálních věd, Univerzita Karlova v Praze

  • 2. místo: Matěj Bajgar - Cross-Price Elasticities With Leisure: Estimation and Implications for Environmental Taxation
    Institut ekonomických studií, Fakulta sociálních věd, Univerzita Karlova v Praze

  • 3. místo: Julie Poláčková - Modelování závislosti cen nemovitostí v Praze a okolí na vybraných ukazatelích. Provozně ekonomická fakulta, Česká zemědělská univerzita v Praze.

Všem vítězům srdečně gratulujeme!

V oceňování nejlepších studentů za jejich práce bude SAS pokračovat i nadále, v září 2010 bude vyhlášen 2. ročník soutěže o nejlepší studentskou práci se SAS, do které mohou studenti přihlašovat své práce obhájené v kalendářním roce 2010.

Více informací o novém ročníku soutěže i o celém akademickém programu SAS naleznete na  www.sas.com/cz/academic.

O SASu

SAS Institute je předním světovým dodavatelem řešení a služeb Business Analytics, poskytující komplexní pohled na strategické činnosti organizace. SAS je největší soukromě vlastněná IT společnost na světě a je jediným dodavatelem v této oblasti, který kompletně a úspěšně integruje technologie pro vytváření datových skladů, analytické nástroje a aplikace Business Intelligence. Díky inovativnímu řešení SAS pomáhá více než 45 000 organizací zlepšovat výkonnost a dává možnost rozhodnout se nejen lépe, ale i rychleji, pro naplnění hodnot. SAS Institute má přes 11 000 zaměstnanců ve více než 400 pobočkách ve 113 zemích světa. Od roku 1976 dává SAS svým zákazníkům na celém světě The Power to Know® .

Zpět na SAS Tiskové zprávy

Copyright © SAS Institute Inc. All Rights Reserved.

PR kontakt za SAS: