Akademický program / pro studenty

Jak získat SAS software?

Jak získat SAS Software

Využijte některou z následujících možností pro přístup k SAS software.

SAS na Vaší škole

Všechny školy v akademickém programu SAS mají možnost instalovat software i na domácí počítače studentů. Pokud se SAS na Vaší škole vyučuje, kontaktujte příslušného vyučujícího.

SAS Fellowship Program

SAS Fellowship Program poskytuje studentům zdarma licenci SAS po dobu, kdy jej potřebují na svůj výzkumný projekt nebo bakalářskou, diplomovou či dizertační práci. Máte-li zájem o zařazení do programu, napište nám na academic@cze.sas.com. Co budete potřebovat:

  • Cover letter - napište nám stručný email o svém zájmu využít SAS Fellowship Program
  • Curriculum vitae
  • Profesionální či akademické reference - ideálně doporučující e-mail od vedoucího práce
  • Abstrakt Vašeho projektu (max. 300 slov) obsahující stručný popis projektu a jeho přínosu
  • Plán projektu (max. 3000 slov) popisující cíle projektu, časový harmonogram prací a postup analýzy dat, tedy jak a proč se chystáte použít SAS. Plán projektu stačí dodat průběžně.
  • Shrnutí výsledků, například závěrečnou kapitolu práce s dovětkem o tom, jak jste použili SAS (stačí dodat na závěr projektu).
SAS online

Přistupujte k softwaru SASu po internetu – využijte SAS OnDemand for Academics. Zpracování analýz probíhá na vzdáleném hostitelském serveru, odpadají proto náklady na hardware, správu software, instalaci a diskový prostor. Jediné, co potřebujete, je širokopásmová internetová přípojka. V současné době je umožněn přístup k SAS Enterprise Guide, SAS Enterprise Mineru a SAS Forecast Server (Beta stage).